Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Nationella kontaktpersoner

Kontaktpersoner i alla landets regioner hittar du här.

Blekinge: Lars Gelander
lars.gelander@regionblekinge.se

Dalarna: Kerstin Granath
kerstin.granath@ltdalarna.se

Gävleborg: Roger Olof Nilsson
roger.olof.nilsson@regiongavleborg.se

Halland: Madelaine Gustafsson
madelaine.Gustafsson@regionhalland.se

Jämtland/Härjedalen: Lena Engdahl
lena.engdahl@regionjh.se

Jönköping: Johan Carlsson
johan.carlsson@rjl.se

Kalmar: Caroline Richardsson
caroline.richardsson@regionkalmar.se

Kronoberg: Maud Causey
maud.causey@kronoberg.se

Sörmland: Linda Lännerström 
linda.lannerstrom@regionsormland.se

Västerbotten: Gunilla von Bergen
gunilla.von.bergen.lodnert@regionvasterbotten.se

Västernorrland: Helen Bylund
helene.bylund@rvn.se 

Västmanland: Mattias Damberg
mattias.damberg@regionvastmanland.se

Örebro: Katrin Eriksson
katrin.eriksson@regionorebrolan.se
Ulrika Andersson
ulrika.andersson3@regionorebrolan.se

Östergötland: Anette Johansson 
annette.m.johansson@regionostergotland.se

Senast uppdaterad: 2019-08-16 15:56